بازیابی کلمه عبور

ارزان ترین فروشگاه کولر گازی کم مصرف خرید مستقیم از بانه

چرا پرتاب باد در کولر گازی کم می شود؟ چرا کولر گازی دوده پرتاب می کند؟

% 15 تخفیف
ویژه مشترکین
ارزان ترین فروشگاه کولر گازی بانه با گارانتی تعویض
فروشگاه کولر بانه
  • ارسال شهرستان :کل کشور
  • نحوه ارسال :تحویل در محل
  • نصب رایگان کولر گازی در محل
  • گارانتی : گارانتی تعویض سان سرویس
  • تماس : 09184259520
  • تماس : 09184259033
نحوه خرید کولر گازی بانه
ارسال کولر گازی بانه به کلیه نقاط کشور | نمایندگی فروش در تمام نقاط کشور
ارسال کولر گازی
پس از تحویل و نصب کولر هزینه دریافت میگردد
نحوه پرداخت
مشترکین شامل 15% تخفیف ویژه مشترکین کولر بانه می باشند
تخفیف ویژه

تخفیف سبز: برای این تخفیف ارائه پرینت الزامی نیست، حتما کد تخفیف را همراه داشته باشید

چرا پرتاب باد در کولر گازی کم می شود؟ چرا کولر گازی دوده پرتاب می کند؟

در این مقاله سعی دارد به مشکل کم شدن پرتاب باد کولر گازی و یا  پرتاب دوده (لکه‌های سیاه) از درون کولرگازی بپردازد، چرا که این ها مشکلاتی عمده و شایع بین مصرف کنندگان کولر های گازی است.
وظیفه کولر گازی چیست؟
اگر بخواهیم عملکردی را بعنوان وظیفه اصلی کولر گازی معرفی کنیم باید به عبور هوای محیط از روی کویل های کولر گازی و خنک کردن هوا از طریق سیکل سرمایی کولر اشاره کنیم، قابل ذکر است که این روند گردش هوا تا یکدست شدن خنکی هوا به طور مداوم ادامه دارد. این کار در اسپلیت ها توسط قطعه ایی به نام فن بلور (پروانه ایی استوانه ایی که درون پروانه داخلی تعبیه شده است) انجام می شود، فن بلور و موتورش وظیفه گردش و خنک کردن مداوم هوا را بر عهده دارند.
سرویس کولر گازی:
عدم سرویس کولر گازی مخصوصا در مواردی که کولر گازی نزدیک به آشپزخانه است باعث کاهش پرتاب باد و یا پرتاپ دوده (ذرات) های سیاه رنگ از کولر گازی می شود.
چرا که هوایی که روی کویل و فن گردش می کنند حاوی ذرات چربی هستند و با چسبیدن به فن در عین جذب گرد و خاک به خودشان، با گذشت مدت زمانی سنگین می شوند که علاوه بر مسدود شدن پره های فن و کاهش پرتاب باد از کولر گازی ، تولید ذرات سیاه و با چربی می کنند.
چرا پرتاب باد در کولر گازی کم می شود
مشکلات ناشی از کم شدن پرتاب باد کولر گازی:
وجود ذرات  سنگین و چربی و این جرم ها باعث بسته شدن محفظه های باریک فن می شوند که به باد کولر گازی اجازه پرتاپ نمی دهند و درنهایت بعد از چند سال ضعیف شدن پرتاب باد کولر گازی، در پی آن به هم خوردن سیکل سرمایش کولر گازی و در نتیجه آسیب به کولر گازی می شود که هزینه تعمیر کولر گازی را چند ده برابر می کند. پس سعی کنید هر دو سال یکبار کولر گازی خود را سرویس کنید.
چطور مشکل کاهش پرتاب باد کولر گازی، پرتاب دوده و ذرات چربی را حل کنیم؟
راه حلی که برای این مشکل مطرح می شود باز کردن قاب رویی پنل داخلی ، دسترسی به فن و تمیز کردن فن داخلی با یک مسواک یا برس کوچک است.
نکته: توجه داشته باشید که قبل از شروع این کار برق کولر را قطع کرده باشید و از اینکه به پره های فن آسیبی نمی رسد اطمینان حاصل کنید، چرا که شکسته شدن پره ها باعث خارج شدن فن از بالانس و لرزش و تولید صدای زیادی می شود و این مشکلات در طولانی مدت صدمات زیادی به کولر گازی وارد می کند.
اما برای تعمیرکاران حرفه ایی بهترین راه این است که قاب را به طور کامل باز کنند و فن بلور را بیرون بیاورند تا بتوانند با استفاده از یک کاروا فن را کاملا شسته، تمیز کنند و دوباره جا بزنند.
چرا کولر گازی دوده پرتاب می کند
ما در لینک زیر فیلم نحوه کامل باز کردن قاب کولرگازی را توضیح داده‌ایم توجه داشته باشید که قاب اکثر کولرگازی‌ها به این شکل باز می‌شود. شما می‌توانید با باز کردن این قاب به فن دسترسی کامل داشته و این کار را انجام دهید.